Радосвета Симеонова
Радосвета Симеонова / netinfo
Лекоатлетката от Спортен клуб „Добруджа 99” Радосвета Симеонова започна ударно новия състезателен сезон.

Добричлийката участва в едно от най-старите състезания в България – Международния мемориален пробег „Съединение”, посветен на националния празник 6-и септември.

Радосвета Симеонова се нареди отново сред най-добрите лекоатлети на България

Стотици бегачи взеха участие в надпреварата по случай Деня на Съединението и Деня на Пловдив. Състезателите в 43-тия пробег тръгнаха от площада на град Съединение и финишираха на едноименния площад в Пловдив, като пробягаха 23 километра. Стартът по традиция бе даден с ръчно правено черешово топче.

Радосвета се класира втора при жените с време  1ч.27мин. 30 сек. Победителка само с минута разлика стана Маринела Нинева от Дряново. При мъжете първи е Стоян Владков от Русе.

Следващият старт на Радосвета е в неделя.