Атина Трендафилова, първо място
Атина Трендафилова, първо място / Снимка: Пресцентър
От 12-ти до 14-ти октомври 2018 г. в Кишинев, Република Молдова, се проведе 26 SKDUN WORLD SHOTOKAN KARATE CHAMPIONSHIP & 11 SKDUN WORLD KOHAI CUP. В битки с 32 състезателки, Атина Трендафилова от „Клуб за Източни Бойни Изкуства Спартак”, Сандански, завоюва златния медал в спортна дисциплина кумите индивидуално, категория 57 кг.,  възрастова група юноши (16-17 г.), а Лидия Златкова загуби със съдийско решение на оспорвания финал и  остана 2-ра в спортна дисциплина джу ипон кумите, възрастова група деца (10-11 г.).

В отборните състезания на Световното Първенство Атина Трендафилова стана и вицесветовна шампионка с българския отбор при девойките в спортна дисциплина кумите и бронзова медалистка при юноши микс отборно, спортна дисциплина кумите.  Като съотборник, при юноши микс, с бронз се окичи и  Никола Костов, също състезател от КИБИ „Спартак”.

Димитър Стоянов, Атина Трендафилова, Костадин Чепандов, Лидия Златкова,,                                                      Димитър Михов и Никола Костов
Снимка: Пресцентър

В състезанията участваха над 2000 състезатели, разпределени в съответните възрастови групи и категории от Европа, Азия, Африка и Северна Америка. В рамките на националните отбори, представляващи България, бяха повикани и състезателите от „Клуб за Източни бойни изкуства Спартак”, Сандански: Слави Сираков – деца (7-9 г.); Лидия Злат-    кова – деца (10-11 г.); Захара Сиракова – мини кадети (12-13 г.); Димитър Михов – каде-  ти (14-15 г.) и юношите – Атина Трендафилова, Димитър Стоянов и Никола Костов.

Лидия Златкова, второ място

Въпреки, че останалите състезатели от санданския клуб не се окичиха с медали, треньораът Костадин Чепандов  остана доволен от тяхното представяне, тъй като дебютантите на Световното първенство – Захара Сиракова (бронзова медалистка от Европейската Кохай купа 2018 г.)  и  Димитър Стоянов ( златен медалист от Световната Кохай Купа 2016 г.) се представиха много добре, а Димитър Михов (бронзов медалист от Светов- ното първенство 2017 г.) стигна до полуфинала в своята възрастова група.  Дебютанта  Слави Сираков също се представи добре като преодоля пред стартовата треска и актив- но участва в състезанието.

И с още едно постижение се върна групата от Сандански – Костадин Чепандов, старши треньор на КИБИ “Спартак” и учител по карате в Спортно училище, гр. Сандански -  покри нормативите за най-високата категория международен съдия - клас „А”.