Брюксел, Вашингтон и Лондон обезпокоени от ситуацията в Пакистан
Брюксел, Вашингтон и Лондон обезпокоени от ситуацията в Пакистан / netinfo

Европейската комисия е сериозно "обезпокоена" от днешното решение на пакистанския президент Первез Мушараф да въведе извънредно положение. Комисията настоява за "бързо връщане към демокрацията", предаде АФП.

Великобритания и САЩ също изразиха "дълбока тревога" от извънредното положение в Пакистан. Държавният секретар Кондолиза Райс определи решението на Мушараф като "достойно за съжаление". В интервю за Си Ен ЕН по време на визитата си в Турция Райс изрази надежда, че намерението на Пакистан е да произведе свободни и честни избори.

САЩ не подкрепят неконституционните мерки, отбеляза Райс, цитирана от Асошиейтед прес. "Силно съм разтревожен от мерките, приети днес", се казва в изявление на британския външен министър Дейвид Милибанд.