Станимир Стоилов започна с победа в Литекс
Станимир Стоилов започна с победа в Литекс / netinfo
Новият наставник на Литекс Станимир Стоилов записа убедителна победа в първия си мач начело на клуба. Ловчанлии се наложиха с убедителното 5:1 над македонския Пелистер в контрола играна в Ловеч.

Два гола за убедителния успех на Литекс вкара нападателят Крум Бибишков, който откри в 14-ата минута с глава след изпълнение на корнер. Само шест минути по-късно отново Бибишков бе точен, но този път от дузпа отсъдена за нарушение срещу Пашов.

В 40-ата минута Бибишков бе в основата и на третото попадение, асистирайки на Ду Бала, който със силен шут направи резултата класически.

През второто полувреме играта бе накъсвана заради многобройните смени, които направиха двамата треньори. Все пак това не попречи да бъдат отбелязани нови три попадения.

В 62-ата минута смяната Питошка намали, вкарвайки от 11-метров наказателен удар. До края на срещата обаче Манолев и Ивелин Попов оформиха крайното 5:1.