Литекс победи Ботев със спорна дузпа в 92-рата минута
Литекс победи Ботев със спорна дузпа в 92-рата минута / netinfo
Литекс постигна много трудна победа с 2:1 като гост на Ботев в мач от предпоследния кръг в А група. Победното попадение за „оранжевите” падна в 92-рата минута, когато Станислав Генчев реализира много спорна дузпа.

По този начин Литекс се доближи само на точка зад третия Локомотив София, който завърши 0:0 в столичното дерби срещу Славия. Ботев пък е на 11-то място с 30 точки.

Резултатът на стадион „Христо Ботев” откри Крум Бибишков в 26-тата минута. Ивелин Попов отне топката от защитник на Ботев, проби отдясно и центрира в малкото наказателното поле, където Бибишков със силен удар откри резултата.

В 35-тата минута гостите имаха страхотен шанс да удвоят преднината си, но Ивелин Попов не можа да уцели топката пред празната врата.

3 минути след подновяването на играта Дормушали Саидходжа възстанови статуквото. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле след пас отдясно и отбеляза за 1:1.

До самия край на мача ново попадение не падна. Все пак, във втората минута от даденото триминутно продължение реферът Христо Ристосков отсъди много спорна дузпа за Литекс за фаул на Божков срещу Емил Ангелов.

Зад топката застана Станислав Генчев, който с точен удар донесе победата за Литекс.