Левски направи хикс с бившия отбор на Вуцов
Левски направи хикс с бившия отбор на Вуцов / Снимка: Sofia Photo Agency
Отборът на Левски завърши 2:2 с Калиакра Каварна в контролна среща, играна на едно от помощните игрища на стадион „Георги Аспарухов” в столицата. Играчите на Вили Вуцов не успяха да се наложат над втородивизионния тим, който до скоро бе воден от наставника на „сините”, като на два пъти се оказаха догонващи в резултата.

През първото полувреме треньорът на Левски гласува доверие на Цв.Димитров, Миланов (к), Стойчев, Димов, Минев, Сърмов, Д.Яшар, Жоазиньо, Зе Соарес, Карлос, Кръстовчев.

Гостите от Каварна успяха да изненадат съперника си още в началото на спаринга. Две минути след първия съдийски сигнал Калин Ганчев подаде на Георги Станчев, който прати кълбото в мрежата на Цветан Димитров. Веднага след това последва Жеан Карлос можеше да изравни, но направи невероятен пропуск пред вратата на Калиакра.

Въпреки последвалите силни минути за Левски, гостите също можеха да покачат резултата. В 24-та минута Веселин Димитров проби отляво и центрира към Четин Садула, който стреля атрактивно от въздуха, но топката кацна върху гредата. До края на полувремето „сините” владееха повече кълбото, но така и не съумяха да намерят пътя към вратата на съперника.

След почивката Вили Вуцов пусна изцяло нова единайсеторка на терена в състав: Петков, Генев, Рабех, Тиберканин, Георги Иванов (к), Г.Христов, Гаджев, Тасевски, Н.Димитров, Балтанов.

Изравнителното попадение дойде в 51-та минута. Владимир Гаджев овладя топката в средата на терена, пусна по левия фланг за Георги Христов, който центрира, а капитанът Георги Иванов - Гонзо я засече за 1:1.

Ответният удар обаче не закъсня. Осем минути по-късно Калиакра Каварна отново излезе напред в резултата, след като Иван Караджов прати топката с мощен удар в мрежата на Георги Петков.

След серия от пропуски до края на мача, новото попълнение в състава на Левски Рашид Тиберканин ознаменува добрите си изяви през второто полувреме с гол. В 88-та минута мароканецът вкара първото си попадение със синята фланелка.

Следващата контрола на Левски е в събота срещу Спортист Своге.