Кръстоносците изпуснаха петлите
Кръстоносците изпуснаха петлите / netinfo
Отборите на Швейцария и Франция завършиха наравно 0:0 в срещата между двата тима от Група G на Мондиала, като момчетата на Коби Кун могат повече да съжаляват от ремито.

Двата отбора, които бяха съперници и в квалификациите за първенството, започнаха спокойно срещата без първоначален натиск. Все пак французите владееха повече коженото кълбо, като атакуваха предимно отдясно. Именно от този фланг дойде и първото по-сериозно положение в срещата. Вили Саньол центрира прецизно към далечната греда, където Патрик Виера намери топката от въздуха, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Швейцарците отговориха с далечен изстрел на Транкило Барнета, който по-късно бе в основата на най-чистото положение през първото полувреме. В 24-та минута полузащитникът на Байер Леверкузен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на "петлите", Александър Фрей се освободи без топка от опеката на бранителите и от въздуха от 5-6 метра нацели страничната греда, а при добавката би над вратата. За французите пък всичко по-интересно идваше от голмайстора на тима Тиери Анри. В 31-та минута нападателят напредна отляво, подаде успоредно на линията на наказателното поле, Рибери пое топката, обърна се и стреля, но ударът му мина над гредата. В следващата атака голмайсторът на "петлите" стреля коварно от около 20 метра по диагонала, но Цюбербюлен парира. Малко по-късно Зинедин Зидан се откъсна от защитата, навлезе в наказателното поле на съперника и подаде към дузпата, където бе Тиери Анри. Нападателят бе хванат в крачка и все пак успя да овладее, стреля мигновено към вратата, ударът попадна в ръката на Фогел, но съдията Валентин Иванов остана безмълвен. До края Анри опита няколко удара, но Цюбербюлен бе на мястото си. След почивката двата отбора започнаха както през първата част - с бавно темпо. Първата опасност дойде в 62-та, когато активният по левия фланг Барнета нахлу в противниковото наказателно поле, но в последния момента Ерик Абидал изчисти в ъглов удар. Малко по-късно Манин стреля в ръцете на Бартес от пряк свободен удар, а в 65-та минута швейцарците пропиляха ново 100-процентово положение. Резервата Жигакс засече с глава центриране от ляво, но от пет метра Бартес показа невероятния си рефлекс. Французите отговориха в 73-та, когато Зидан изпълни свободен удар към полето на "кръстоносците", Анри отклони с глава към Макелеле, който въпреки че бе в засада не успя да направи добавка във вратата на Цюбербюлер. Зинедин Зидан малко по-късно стреля изненадващо от далечно разстояние, а в 82-та минута комбинация между него и Вилтор изведе последния в стрелкова позиция, но в последния момент нападателя на Лион бе блокиран. В края резервата Викаш Дорасо бе близо до гола, но ударът му по диагонала мина на сантиметри от страничната греда. Така "петлите" продължиха негативната си серия от последното Световно първенство. През 2002 година в Япония и Южна Корея французите отпаднаха в груповата фаза без победа, а на всичко отгоре не успяха да отбележат и гол.

Жълти Картони: Людовик Мамин /42'/, Транкилио Барнета /45'/, Филип Деген /56'/, Рикардо Кабанас /72'/, Александър Фрей /90'/; Ерик Абидал /64'/, Зинедин Зидан /72'/