Гана сензационно победи Чехия с 2:0
Гана сензационно победи Чехия с 2:0 / netinfo

С гол от съблекалните, във 2-та минута, Гана поведе на Чехия в мач от група Е на световното първенство по футбол в Германия.

Асамоа Гиан преодоля брилятно вратаря Чех с удар от границите на наказателното поле. Чехите отвърнаха с далечен удар на Янкуловски, но той премина покрай вратата на Гана.

Чехът Томас Уйафалуши получи червен картон в 60-та минута за спъване в наказателното поле, за което беше отсъдена дузпа в полза на Гана, но Гиан тресна гредата и не успя да вкара за 2:0.

В 81-та минута Мунтари разстреля Чех след невероятна комбинация на африканците и материализира превъзходството на Гана.

Африканците атакуваха непрекъснато и имаха над 20 удара към вратата на Петер Чех. В края на мача вратарят на Гана Ричард Кингсън направи няколко уникални спасявания и допринесе за сензационната победа на своя тим.

От 22 часа е мачът от същата група Италия-САЩ.