След среброто в многобоя за ансамбъла ни и бронза на топка за Невяна Владинова, грациите от ансамбъла ни донесоха трети медал за България на Световното първенство по художествена гимнастика. Бронзовото отличие на смесеното съчетание с 3 топки и 2 въжета българките спечелиха с оценка 18.600, дошла след отлична игра и съвсем малки неточности.

От щаба ни подадоха контестация за оценката, но тя бе отхвърлена.

БРОНЗОВ МЕДАЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! 1.Русия 2. Япония 3. БЪЛГАРИЯ СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО В ПЕЗАРО ФИНАЛ АНСАМБЛИ ТРИ ТОПКИ И ДВЕ...

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в 3 септември 2017 г.

Златните медали от този финал спечелиха световните шампионки в многобоя - ансамбълът на Русия, с оценка 18.900. Втори останаха японките с 50 стотни над българската оценка - 18.650

Зад българките в класирането са отборите на Италия, Беларус, Украйна, Азербайджан и Китай.

По-рано днес тимът ни завърши на четвърто място във финала на обръчи.

С това приключи надпреварата на Световното първенство в един от най-успешните спортове за България, откъдето се връщаме с успешно представяне  едно сребро и два бронза.