Котаракът Уиски умря на 30 години в графство Бъкингамшир, Великобритания, съобщи в. Дейли телеграф".
В човешки години възрастта на Уиски е 138. Стопанката му Лорейн Арнът е била на пет години, когато Уиски се е родил на 1 август 1985 г. Оттогава двамата са били неразделни.
http://t.co/QsodmpsHKR World's Oldest Cat died 30 years old #cat #oldestcat pic.twitter.com/mVriR5R3Hz
— Charles McCain (@CharlesMcCain) September 14, 2015
Лорейн Арнът е трябвало да го приспи, защото миналата седмица той отслабнал рязко и вече трудно се изправял, а тя не можела да го гледа как страда.
Защо тази снимка на изгубена котка е истински хит в интернет?
"Загубих всички. Нищо не ми остана", безутешна е 34-годишната Лорейн Арнът. „Той беше по-добър от брат и от приятел. Няма да мога да го заменя. Целуваше ме много мило, като слагаше лапички на гърдите ми и докосваше устните ми".
Whiskey, 'world's oldest' cat, dies aged 30 in Buckinghamshire http://t.co/eyvNx3RG4X pic.twitter.com/CWYxSCV7cG
— The Telegraph (@Telegraph) September 14, 2015
От известно време Уиски, който е бил сляп, е бил на лекарства за бъбреци. Миналата година обаче той е оцелял от пожар в дома си, като е закривал с лапичка муцунката си , за да не диша дима.
Котаракът Мистър Ву редовно ходи на бар, черпят го шотче мляко (СНИМКИ)
Лорейн Арнът е имала и други дълголетни котки. Майката на Уиски Лейди е живяла 27 години. Котката й Роузи е умряла на 25.
Уиски се е родил с яйчници и тестиси. След операция той станал мъжкар. Зрението си загубил заради болни бъбреци.
Източник: БТА