За бракониерите почивен ден няма
За бракониерите почивен ден няма / ИАРА

Близо километър и половина бракониерски мрежи са извадени през почивните дни от язовири във врачанско и монтанско, съобщават от ИАРА. По сигнали на риболовци, инспектори от сектор "Рибарство и контрол" на ИАРА Враца са извършили проверки на язовирите "Сухият скът" и "Върбешница". На язовир "Сухият скът", с. Мраморен, община Враца, инспекторите са открили и извадили от водите 3 бракониерски мрежи с обща дължина 300 метра.

При проверката на язовир "Върбешница", община Мездра са открити 10 бракониерски мрежи с обща дължина 500 метра. Уловената в тях 15 кг риба /каракуда/ е освободена и върната в язовира.

Конфискуваните мрежи са унищожени и са съставени констативни протоколи срещу неизвестни извършители.

По сигнал на граждани, инспектори от ИАРА Монтана са извършили проверка на язовир "Огоста". Там са открити и извадени 13 бракониерски хрилни мрежи с обща дължина 650 метра.  Инспекторите са успели да освободят от мрежите и  върнат във водата уловената риба от видовете шаран и сом.  Мрежите са конфискувани и е съставен констативен протокол срещу неизвестен извършител.