62 наказателни дела са приключени във Врачански районен съд за първият месец от годината, сочи официалната информация от Съда. В два от случаите делата са върнати на Прокуратурата поради допуснати нарушения на процесуалните правила.
В 7 случая Съдът е наложил принудително медицински мерки по Закона за здравето и чл.89 от НК. На задължително лечение във Врачанския психодиспансер са настанени 5 човека и двама в Диспансера за психично болни в Карлуково.