Нарастващите прояви на ромска престъпност във Врачанско, накараха общинските съветници от ВМРО Красимир Богданов и ген.Валери Стаменов да поискат решителни и неотложни мерки за справяне с проблема. Повод са ежедневните грабежи от жилища и имоти на предимно възрастни и беззащитни хора във село Върбица.
Искането бе отправено към кмета на Община Враца на състоялото се в четвъртък заседание на Общинския съвет. Въпреки многобройните оплаквания до различни институции, до момента конкретни мерки не са предприети, споделиха от ВМРО.