„Вкусна България" гостува на село Вировско. Това е поредната спирка на кулинарния тур, организиран от Община Враца. По време на кулинарната обиколка се приготвят местни манджи и ястия, типични за региона, като най-оригиналните получават специални награди. Днес призовите места бяха спечелени от ястията - боб в гърне, пиле лютика, качамак, питка на жар, оригинални пърленки, баница с лапад, пържен боб в тиган, телешко задушено, кротко пиле, оригинална пролетна салата и др.
Наградите бяха връчени от кмета на община Враца инж. Тотю Младенов и зам.-кметът по туризъм, спорт и оперативни програми Тони Милева. „Кулинарният туризъм е много интересна инициатива и на практика е доста добре развит на много места в света. Област Враца също има потенциал да го развие както всички останали видове туризъм, които се практикуват тук", бяха думите на инж. Тотю Младенов.
"Вкусна България" ще обиколи селата Паволче, Оходен, Баница, Лиляче, Вировско и Згориград. Интерес за участие са заявили още няколко общини на територията на областта.