Ученици от с. Згориград  ще пътуват с нов автобус
Ученици от с. Згориград ще пътуват с нов автобус / netinfo

Нов училищен автобус ще превозва учениците от с. Згориград, съобщи зам. кметът Силвия Драйчева. “Трудно беше доказването на необходимостта от него, тъй като миналата година се наложи да закрием училището, в което нямаше нито един ученик. Но след няколко месечни преговори с Министерството на образованието автобусът е факт”. Той  е 27 местен и ще започне да превозва децата след ваканцията. Зачислен е към училище “Васил Кънчов”, но ще обслужва и други учебни заведения. Всеки ден от  с. Згориград към Враца пътуват повече от 100 деца.