“Няма проблеми пред водния проект на Враца що се касае за Общината и дружество ВиК, заяви днес кметът на града Тотю Младенов. Проблемите идват от липсата на Закон за водите, който да изясни чия е собствеността на комуникацията. “Искрено се надявам правителството да реши проблемите и тези над 1 млр. евро за водния сектор да влязат в България, вкл. и във Враца. Дано не се направи някоя “свинщина” от правителството и да изпуснем тези пари”, коментира кметът.
“Ако всичко е наред ние сме готови още следващия месец да подпишем договор с МОСВ, да стартираме тръжните процедури и от лятото да започнем работа, каза още Т.Младенов. Всички действия ги съгласуваме с ВиК, с МОСВ и консултантите от “Джаспърс”
В записа можете да чуете цялото изказване на кмета Тотю Младенов и зам. кмета Тони Милева.