“Най-вероятно ще бъдат издавани кредитни известия на личните лекари от страна на Националната здравноосигурителна каса за наложените парични глоби” – това каза директорът на РЗОК Светозар Симеонов по повод на въпроса на GP-та с какви документи се събират сумите.
“Лекарите са длъжни сами да следят разходването на регулативните им стандарти за специализирани медицински действия", допълни той. Отпускането на допълнителни талони става с нов протокол с корекция в стойностите на регулативния стандарт при необходимост и при мотивирана молба от страна на личния лекар.