Акция за почистване на района около спортния комплекс беше предприета в края на миналата седмица, съобщи управителят на Спортни имоти Веселин Иванов. Почистени са изцяло изкуствено създадените сметища около картинг-пистата и някои от алеите към стадиона. Съвместно с БКС са извозени падналите листа от дърветата.
Проблем продължава да бъде изхвърлянето на битови отпадъци от жителите на кв. "Младост", които живеят в близост до спортния парк. В тази връзка кметът на община Враца инж. Тотю Младенов разпореди да се засили контролът в района и недобросъвестните граждани, които изхвърлят отпадъци да бъдат глобени. Ангажирани са и хора от Временната заетост, които ще извозват отпадъците няколко дни.