Общинска техническа служба отваря врати за гимназисти
Общинска техническа служба отваря врати за гимназисти / netinfo

  Антоанета Коцина - директор на Административно, правно и организационно обслужване презентира пред гимназисти структурата на общината и по-конкретно работата й в сферата на техническите услуги стъпка по стъпка. Бе представена и политикатаза развитието и модернизирането им в крак с новите технологии.

Инициативата е в рамките на проекта Партньорството между гражданите и общината - гаранция за прозрачност и отчетност", който се реализира по Оперативна програма административен капацитет.

Учениците имаха възможност да се срещнат и зададат въпросите си на директора на техническа служба Вивиан Григоров, главния архитект Пенка Господинова, главния инженер Димитър Терзийски и началник отдел Устройство на територията Детелинка Рангелова. Те дадоха отговори за това как е организирано градоустройствато в Монатна, какви технологии за строителството се използват за общински обекти, как се проектират сградите, през какви етапи преминава самият процес до първа копка и какви мерки за контрол прилага местната власт.

Гидове на трите групи от по 14 ученика бяха журналистите Венета Николова, Светла Трашлиева и Павлина Маринова.

Идеята на информационният ден е опознаване на администрацията и нейните служители като партньори на гражданите. В рамките на проекта са тиражирани дипляни с конкретни указания за вида на техническите услуги, сроковете за изпълнение и таксите им.

На финала на посещението си в община Монтана бъдещите строители, архитекти и геодезисти получиха лично от кмета Златко Живков различни рекламни подаръци на общината, сред които шапки с надпис „Montana Forever" .