Община Мизия бенефициент по ОП Околна среда
Община Мизия бенефициент по ОП Околна среда / netinfo
Удостовериние в качеството й на бенефициент по Оперативна програма „Околна среда 2007-2013, получи Община Мизия издадено от Министерството на |Околната среда и водите и подписано от министър Джевдет Чакъров. Техническата помощ е за подобряване и развитие на екологичната инфраструктура на територията на гр. Мизия.

Реализирането на проекта ще доведе до подготовката на качествени инвестиционни проекти за изграждане на канализационни мрежи и пречиствателна станция и реконструкция на водопроводната мрежа

Първият етап ще обхване най-засегнатите от подпочвените води улици в квартал „Лъката" по поречието на река Скът и построяването на пречиствателна станция.