Няма фрапиращо увеличение на безработицата във Враца
Няма фрапиращо увеличение на безработицата във Враца / netinfo

Леко се е повишило равнището на безработицата, съобщиха от дирекция Бюро по труда – Враца. Увеличението е валидно както за страната – с 0.42 пункта, така и за областта – 0.61 пункта и града – 0.17 пункта.

“Няма потоци от хора регистриращи се като безработни, които да идват от едно и също предприятие или фирма”, заяви Маргарита Ангелова директор на Бюрото по труда във Враца. средно около 10-15 лица се регистрират на ден като безработни. Голяма част от тях са от приключилите за миналата година програми на дирекцията.