Нова сграда за Административния съд в Монтана
Нова сграда за Административния съд в Монтана / netinfo

Официално откриха сградата на административния съд в Монтана. На церемонията провела се вчера присъстваха Председателят на Върховния административен съд Константин Пенчев и председателят на Административния съд в града Момчил Таралански.

Институцията се намира на пл. "Жеравица" № 3, ет. 3 и 4.  Двата етажа са предоставени на съда с Решение на Министерския съвет.  В помещенията ще бъдат настанени 5 съдии и 13 съдебни служители. След необходимото за функционирането на Административния съд преустройство, магистратите разполагат с три съдебни зали, помещения за съдебни деловодители и секретари, адвокатска стая, регистратура, регистратура за класифицирана информация и архив, както и кабинети за съдиите и прокурорите.