Осъдиха младеж, участвал в сбиване с полицаи, съобщиха от ОДП Монтана. Вчера, около 17,50 ч. в Районното управление в Монтана е получен сигнал за група нарушаваща обществения ред в питейно заведение в ж.к. “Младост” в Монтана.
На място на инцидента е изпратен патрулен автомобил с 3-ма полицаи. Пристигайки на местопроизшествието, служителите на реда са забелязали пияни младежи пред хранителен магазин, които се държали изключително агресивно помежду си.
След появата на полицаите, биещите се помежду си се нахвърлили и върху тях, като 22-годишният Ж.Б., от село Горни Лом, нанесъл побой на един от полицаите, в резултат на което той е откаран в ЦСМП със съмнение за комоцио. Срещу Ж.Б. е образувано бързо полицейско производство по чл. 325, ал. 2, от НК – за хулиганство, съпроводено със съпротива срещу орган на реда, изпълняващ задълженията си по опазване на обществения ред.
След появата на полицаите, биещите се помежду си се нахвърлили и върху тях, като 22-годишният Ж.Б., от село Горни Лом, нанесъл побой на един от полицаите, в резултат на което той е откаран в ЦСМП със съмнение за комоцио. Срещу Ж.Б. е образувано бързо полицейско производство по чл. 325, ал. 2, от НК – за хулиганство, съпроводено със съпротива срещу орган на реда, изпълняващ задълженията си по опазване на обществения ред.