Коледна изложба със сурвачки в Лом
Коледна изложба със сурвачки в Лом / netinfo

Коледна изложба - базар на рисунки и сурвачки бе открита в Камерна зала на Народно читалище "Постоянство" в Лом. Експозицията обединява творби на ученици от всички ломски училища.

Експонатите се продават, а след конкурс тричленно жури, с председател приложничката Лили Станчева, отличи авторите на сурвачки, изработени по правилата на българската традиция. Присъдени бяха по три награди в две възрастови групи. Първите три места при участниците от пети до осми клас заеха Николай Рибин, Десислава Цветанова и Петър Рангелов. При по-малките отличени бяха Матея Маринова, Изабел Илиева и Александра Георгиева. Журито присъди и седем поощрителни награди.