ГЕРБ Враца все още се надяват на друго разпределение на мандатите
ГЕРБ Враца все още се надяват на друго разпределение на мандатите / netinfo

"Благодаря на жителите на област Враца за голямата подкрепа! Благодаря им, че не позволиха друг да решава бъдещето им, вместо тях! Благодаря на всички колеги от листата и щаба, благодарение на които свършихме толкова много работа " започна обръщението си пред медиите мажоритарният кандидат и водач на листата на ГЕРБ за областта Николай Коцев.

Според него все още не може да се даде отговор за разпределението на мандатите, очакват се окончателните резултати от ЦИК и преразпределението на гласовете в национален мащаб. "Недопустимо би било да се подмени вота на врачани, като се приравнят резултатите на ГЕРБ и РЗС, например. Как може да е нормално 38 000 гласа да осигурят едва два мандата, а 3 000 - един" коментира г-н Коцев слуховете, които се носят.

От своя страна вторият в пропорционалната листа д-р Мирослав Найденов отчете, че най-сетне познатият като "червен остров" Врачански регион осъзна необходимостта от промяна. Той посочи и конкретните проекто-закони в сферата на земеделието, които се ангажира да внесе в най-скорошен план. Като председател на експертната комисия по Земеделие на ГЕРБ, той смята, че от основна важност е да се работи по Закона за земите, който от Тройната коалиция лобистки променяха 15 пъти, за да се угоди на различни частни интереси, както и Закона за храните и др.

Сред обсъжданите теми бяха и множеставото нарушения в изборният ден, основно купуването на гласове и гласуването с фалшиви удостоверения, както и силно изявения изборен туризъм. В тази връзка Николай Коцев благодари на представителите на медиите за проявеният професионализъм и навременното отзоваване на подадените от щаба на ПП ГЕРБ Враца сигнали.