Две катастрофи в Монтанско
Две катастрофи в Монтанско / netinfo

Лек автомобил „Хонда Сивик", управляван от 17-годишна неправоспособна шофьорка е катастрофирал в Берковица. Заради несъобразена скорост с пътните условия водачката е загубила управление и се е блъснала в метална улична лампа, като я е прерязала на 40 см. от основата, след което колата е спряла в оградата на гаража на „Гранична полиция", като е унищожила част от нея. Щетите по автомобила също са значителни. Цялостната стойност на пораженияте е в процес на изясняване. Пътуващите в автомобила са невредими.

В град Вършец пък се блъскат два леки автомобили - „Опел" и „Сузуки". Немската машина е управлявана от 45-годишен водач от града, а японския автомобил е шофиран от жител на село Долно Озирово, който е на 37 години. И двете коли са с материални щети. Пострадали са водача на Опела, който е с комоцио, 71-годишен пътник е със счупени ребра, а 62-годишна жена е с луксация на ръката. За никой от пострадалите няма опасност за живота, всичките са настанени в монтанската болница. Пробата за алкохол и на двамата водачи е отрицателна. Случаят се разследва.