Да гласуваме с разума и сърцето си... за бъдещето, а не за миналото на Врачанския край
Да гласуваме с разума и сърцето си... за бъдещето, а не за миналото на Врачанския край / netinfo

След толкова години несвършващ преход, сред реалността, доминирана от лишения и несправедливост, мнозина смятат, че „политика" е мръсна дума. Но това, което всъщност е политиката е разговор за бъдещето - всичко онова, което избираме: хората, които ни представляват, начинът по който ги държим отговорни, резултатите, които в крайна сметка получаваме.

Да, ако погледнем мръсните улици, рушащите се пътища, заварящите врати фабрики и предприятия, пустеещите земи, разбитите от злодеи домове на родителите ни, безработицата, която расте лавинообразно... да, политиката е мръсна дума.

Мнозина смятат депутатите за лентяи, безгласни букви в един свят от обръчи и лидерска власт, които чинно слушат партийните централи и се подчиняват на правилата на задкулисните игри.

Да, ако погледнем тези, които в момента ни управляват - хора, свикнали още от времето на Тодор Живков да решават вместо тях, хора, които са готови да се умилкват около своите лидери, стига да получат трохички от трапезата на велможите... да, депутатите са лентяи и безгласни букви.

Но, скъпи приятели, уважеми жители на Врачанска област, съграждани, в парламента отиват тъкмо онези, които самите ние избираме. Защото от години повтаряме една и съща грешка - не избираме с ума и сърцето си. По време на срещите в нашия край видях стотици хора, които са разочаровани, но имат желание за промяна. Те виждат и знаят, че земята и хората ни са златни, но тънат в забвение.

Аз се кандидатирам за народен представител не защото съм мечтател, а защото съм реалист. Виждам реални неща, които могат да възкресят нашия край, и ще се боря с всички сили да ги реализирам:

Изграждането на 7-ми реактор на АЕЦ е нещо реално постижимо.

1,2 млиарада евро инвестиции, 3 500 нови работни места, раздвижване на търговията, на услугите в целия район - това са реални неща.

Туризмът е нещо реално - погледнете как само с една кампания Белоградчишките скали привлекоха хиляди туристи. Нима ние не можем, нима си нямаме Врачански балкан, Скакля, Леденика, Понора, Вола, великия син Дунав?  

Нима нямаме гостоприемни хора, които да развият еко-туризъм?

Земеделието е реалност!

Реалист съм, защото ми е пределно ясно, че депутатите, които сега са в парламента, пратени от врачани, не са си мръднали пръста за тези реални неща и едва ли ще го направят вече.

Гласуването е най-висшето свободно право на всеки един човек. Мнозина го пропускат, други го продават. Нека създадем една друга реалност.

На 5-ти юли са изборите за народни представители.

Излезте, излезте пред урните и покажете, че не сме тълпа, а народ.

Гласувайте с разума и сърцето си... за бъдещето, не за миналото на Врачанския край.

 

Валентин Стоянов - мажоритарен кандидат на СИНЯТА КОАЛИЦИЯ за VI-ти МИР, Враца.