Архива във Враца представи фото-документална изложба
Архива във Враца представи фото-документална изложба / netinfo

Териториален държавен архив – Враца представи фото-документална изложба под надслов “Първите врачански природолюбители и природозащитници”.

Изложбата е подготвена във връзка с откриването на природозащитния център “Натура” построен по програма “Фар” и разположен в известната Ески джамия в града, която е паметник на културата с уникални стенописи.

Изложбата разкрива дейността на врачанските туристи и ловци, които са първите природозащитници след Освобождението в продължение на десетилетия, каза за Дарик Весела Пелова – гл.експерт в Архива.