НАП – Враца събра с почти 1 милион лева повече за първите два месеца, съобщиха от приходната администрация в града. Събраната сума с 935 204 лева повече, сравнено със същия период на 2008 г. Общият размер на приходите към края на февруари е 17 725 078 лева.
За периода най-голямо е увеличението на постъпилите суми за здравно осигуряване. Внесени са 2 342 023 лв., което е с над половин милион лева повече в сравнение с първите два месеца на 2008 година. С 300 хиляди лева са се увеличили и събраните приходи към централния бюджет.