Юношите на Левски взеха купа Юлиян Манзаров
Юношите на Левски взеха купа Юлиян Манзаров / netinfo
Юношите на “Левски” спечелиха по най- убедителен начин третото издание на международния турнир “Юлиян Манзаров”. На финала “сините” разгромиха връстниците си от “Берое” с 6:0. Столичани водени от треньорите Василий Шаламанов и Владко Шаламанов, играха с два отбора в Свищов и не бе проблем да поставят на колене уморения си противник. Хеттрик за “Левски” направи Атанас Курдов, другите голове вкараха Илиев и Лемперов, а Бойков от старозагорския тим си отболяза автогол. Беройци не успяха да се възползват и от червения картон който получи Антонио Павлов, в началото на втората част, за да стигнат поне до почетно попадение. В мача за бронзовите медали “Литекс” победи “Раднички” с 4:2 след дузпи, в редовното време 0:0 и три червени картона. На пето място се класира отборът на “Черно море”, като победи с 2:1 ЦСКА. Головете в тази среща паднаха в рамките на 180 секунди. В 9- та минута варненци поведоха с попадение от дузпа на Колев, при ответната атака “армейците” изравниха чрез Чолаков, но веднага след това Александров вкара за 2:1 и резултатът остана непроменен до края. Седми се класира тимът на “Нафтекс”, след 1:0 срещу “Академик”- попадение на Филопов в 65- та минута. За свищовлии остана призът за най- коректен отбор. В петте си срещи домакините инкасираха само три жълти картона. Над 1000 зрители на стадион “Академик” в Свишов видяха финала и тържествената церемония по награждаването. Всички футболисти и реферите, които свириха мачовете безплатно, получиха специални възпоменателни фланелки от бащата на Юлиян Манзаров. Председателят на Общинския съвет доц. д-р Андрей Захариев приветства младите футболисти и изрази специална благодарност към Валентин Михов - президент на Профилигата и почетен гражданин на Свищов. Първите три отбора в подреждането получиха много красиви купи и комплекти медали, с лика на Юлиян Манзаров. Председателят на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Георги Велинов подари на всеки от участвалите тимове маркова футболна топка. За най-добър футболист бе обявен Атанас Курдов от “Левски”, син на бившия централен нападател на столичния гранд Петър Курдов. Той раздели и голмайсторския приз с Орлин Орлинов от “Литекс”, като и двамата отбелязаха по четири попадения. Най- добър вратар стана Лазар Иванов “Левски”, най- добър защитник Марко Миленкович “Раднички”. Наградата “Георги Аспарухов” взе Антон Огнянов “Берое”. Призът бе дарен от Национален фен клуб “Георги Аспарухов” и бе връчен от Александър Костов. “Стремежът ни е с всяка изминала година да организираме все по- силен турнир. Надявам се да засилим международното участие. Голямата ми мечта си остава да видя в Свищов някоя от възрастовите групи на “Ювентус”- любимия отбор на Юлиян, но знам че имаме още много работа, за да я сбъднем”, коментира Георги Манзаров баща на Юлиян Манзаров и председател на фондация “Ангели от Лим”.