“Виолетовите” почнаха проверките с реми, Иван Петков дебютира с гол
“Виолетовите” почнаха проверките с реми, Иван Петков дебютира с гол / Дарик нюз

С гол на Иван Петков отборът на “Етър ВТ” завърши наравно 1:1 младежкия тим до 21 години на шампиона „Лудогорец”. Контролната среща в Трявна бе дебютна за новия старши треньор Калоян Чакъров.

През първата част той пусна в игра вратарят Венци Димитров, Димитър Цонев, Цветан Петров, дошлият на проби бранител Иван Иванов, Мартин Николов, Николай Петров, Ивайло Тодоров, Георги Колев, Николай Николаев, Димитър Байдаков и Иван Петков. След почивката влязоха Ивайло Петков, Боян Хаджииванов, Калоян Калчев, Благо Ангелов, Илко Трифонов, Цветелин Борисов, Алиш Хаджимустафа, Юсмен Кадир, Захари Захариев, а на терена останаха дошлият на проби защитник Иван Иванов и влезлият в 32- ата минута Цецо Додуров.

Двата отбора играха открито и имаха по две възможности преди почивката. Първият шанс за великотърновци се откри след разбъркване пред разградската врата, а в 30- ата минута Георги Колев центрира отдясно и новото попълнение Иван Петков с глава вкара за 1:0. Малко след това голмейсторът получи травма и бе заменен от Додуров.

„Лудогорец” също имаше две възможности, като при едната топката срещна гредата зад Венци Димитров, а при втората нападател преодоля Димитров и стреля, но притичалият Мартин Николов изби топката пред голлинията.

В 45- ата минута грешка в защитата на виолетовите позволи на централния нападател на младите лудогорци за изравни с диагонален удар.

В 61-ата минута триходова комбинация между Кадир, Захариев и Додуров, завърши с удар на последния до гредата и резултатът остана непроменен.