Тракийски митове и легенди оживяват в зрелищен спектакъл на Чинари
Тракийски митове и легенди оживяват в зрелищен спектакъл на Чинари / снимка: DarikNews.bg

Мистичните тракийски митове и легенди ще оживеят на сцената на Двореца на културата и спорта във Велико Търново. Старата столица ще бъде домакин на историческия танцов спектакъл „Траките” на ансамбъл „Чинари”. Зрелищната продукция ще се състои на 11 март от 19 ч. Зрителите ще имат възможността да се насладят на атрактивна хореография, уникални костюми, мистична музика и впечатляващи сценични ефекти.

„Спектакълът обединява легендите за Орфей и артефактите за златните съкровища, открити през последните сто години. Артистите атрактивно ще пресъздадат ритмите на своите предци, а мистериозните мелодии ще оживеят под звуците на няколко музикални състава”, каза Ангел Ангелски, организатор на събитието и управител на Национална агенция „Музика” към Министерството на културата.

42 са артистите, които ще излязат на сцената на Двореца на културата и спорта. За първи път търновци ще се срещнат с ханк- перкусионен музикален инструмент, известен още и като тибетска арфа. Ангел Ангелски припомни, че ансамбъл „Чинари” е създаден през 1993 год. Главен художествен ръководител е Асен Павлов. Ансамбълът е участвал в над 6000 концерти и представления. „Траките” е петият исторически спектакъл.

Съорганизатор на атрактивното събитие в старата столица е Дворецът на културата и спорта "В. Левски". „Известно е, че цветовете на траките са червено и черно. Тук палитрата е по-богата- ще видим танци и ще се насладим на музика”, каза директорът на комплекса Таня Димитрова. Специално за търновци цените на билетите за преференциални- между 8 и 20 лв. Те се продават на касата на ДКС „Васил Левски” и в Общинската агенция по туризъм „Царевград Търнов”