Над 500 зрители видяха първата победа на новия Етър ВТ във В група
Над 500 зрители видяха първата победа на новия Етър ВТ във В група / Дарик нюз

Над 500 зрители, сред които депутати и общински съветници, изгледаха първия мач на новия “Етър ВТ” на стадиона в Дебелец. Там бе и агитката, която подкрепяше “виолетовите” през цялата среща. Великотърновци излязоха с новите виолетови екипи с логото на „Бритос”, но се наложи след това да облекат старите бели фланелки, тъй като гостите от „Левски-2007” /Левски/ носеха само тъмносин екип.

В началото на срещата далечен удар отправи Мариян Иванов, а Николай Иванов стреля с глава в аут.

Единственият гол в мача падна в 20- ата минута, когато Караиванов центрира, Н. Иванов удари гредата, а отскочилата топка бе довкарана от Тодор Чирпанов за 1:0. В 36- ата минута Росен Ванков изби топката пред голлинията, спасявайки победата.

До почивката Николай Иванов стреля над гредата на бранената от гостите врата, а в друга ситуация стражът им Ганчев се намеси добре при удара му с глава.

В самия край на полувремето етърци имаха претенции за дузпа при пробив на Байдаков, но получиха корнер.

В 60- ата минута опасен удар на Караиванов бе избит в корнер, а след изпълнението му Мариян Иванов с глава прати топката до гредата. Другата отлична възможност се разкри пет минути по- късно, когато при центриране Трифонов и Чирпанов последователно не вкараха втори гол.

Четири минути преди края гостите можеха да развалят празника, след като Евгени Систов се откъсна отляво и стреля по диагонала, но топката мина край целта.

„Очаквах по- изразителна игра, защото имах информация, че съперникът не е толкова подготвен. Но нашите момчета бяха доста напрегнати, а и съперникът имаше опитни футболисти. Харесаха ми слизанията ни по фланговете. Изпуснахме пет- шест гола, но не го отдавам на липса на шанс, а че не ни достига класа. За стотен път ще повторя – предстои ни много работа и трябва търпение”, коментира Сашо Ангелов.

„Етър ВТ”: В. Димитров, Караиванов, Ванков, М. Иванов, М. Николов (54 Тисовски, 89 Петров), Трифонов, Ив. Тодоров, Николаев, Байдаков, Чирпанов, Н. Иванов (72 Гинчев).