Спартак удари Брестак в продължението
Спартак удари Брестак в продължението / Добри Атанасов

Спартак Варна стигна до победата с 2-1 срещу Брестак  в заключителните секунди на добавеното време в първия си мач в А Окръжна група. Двубоят се игра на стадион „Локомотив” пред екзалтираните фенове, които не спряха да подклепят тима си през целия двубой.

В 31-ата минута Ивайло Димитров откри за домакините, когато елегантно засече топката във вратата на Брестак. През втората част гостите изравниха чрез Младенов, който се възползва от неразбирателство между защитник и вратаря на „соколите”. Възпитаниците на Краси Неделчев изглеждаха по-свежи от съперника и можеха да стигнат до втори гол, но на два пъти пропускаха от чисти позиции. Те бяха наказани в заключителните секунди на добавеното време. В последната минута Спартак изпълни три поредни корнера, като при последния резервата Русев бе най-съобразетилен и засече топката в мрежата на противника за 2-1.

Двубоят бе изгледан от членовете на футболен клуб Спартак Варна Илко Станчев, Атанас Атанасов-Орела, Людмил Горанов и димитър Трендафилов.