Проверяват хотелиери за укрити обороти
Проверяват хотелиери за укрити обороти / Sofia Photo Agency, архив

Проверки на хотелиерите за укрити обороти и за трудови договори на персонала им започват от НАП-Варна и Инспекцията по труда. Инспекторите ще изискват от работниците да декларират размера на заплатата, която получават, след което данните ще се съпоставят с тези в системата на Националната агенция по приходите. Проверките ще започнат от обекти и дружества, определени като „рискови”.

Данъчните служителите ще налагат глоби в размер до 10 000 лв. на търговците, които укриват оборот. На нарушителите ще бъдат възложени и данъчни ревизии.

Целта ни е да повишим ефективността на контрола и да предотвратим извършване на нарушения на данъчното и трудовото законодателство в туристическия бранш, коментира териториалният директор на НАП-Варна Светлан Петков.