Убедителна победа за "Балкан" срещу "Черно море Тича"
Убедителна победа за "Балкан" срещу "Черно море Тича" / LAP.bg
Балкан записа убедителна победа срещу Черно море Тича в двубой от мъжкото баскетболно първенство, съобщава bgbasket.com. Баскетболистите на Небойша Видич се наложиха над своя съперник със 104-83 в среща изиграна днес в „Арена Ботевград“. Ключова за успеха се оказа силната първа четвърт, която домакините спечелиха с 21 точки разлика и до края не изпуснаха водачеството си. За тима от Ботевград в игра се завърна Игор Кесар, който пропусна предишния двубой заради контузия.
Това бе осма победа за Балкан от десет мача, докато отборът от Варна е с баланс 3-8.

В следващия кръг Балкан гостува на Академик Бултекс 99, докато Черно море Тича приема Лукойл Академик.

Домакините започнаха ударно мача и още в началото натрупаха двуцифрена разлика. „Моряците“ не успяха да намерят отговор на силната игра на своя съперник и след десет минути игра Балкан водеше с 36-15. Разликата в полза на домакините стана 28 точки през втория период, но Черно море Тича отвърна с три поредни тройки и намали изоставането си. Въпреки подема в играта на баскетболистите на Дарин Великов, Балкан продължаваше да поддържа комфортен аванс, който на почивката бе 20 точки.

След паузата гостите оказаха много по-сериозна съпротива и преди заключителната четвърт намалиха изоставането си на 13 точки. Балкан обаче започна последната част със серия от 10-2 и до края контролираше събитията на терена, а Небойша Видич даде шанс за изява на всички свои баскетболисти.

Най-резултатен за успеха бе ДиВон Уошингтън, който отбеляза 28 точки. Със 17 е Павел Иванов, 15 отбеляза Христо Захариев, 13 има Дейвид Хоутън, 11 добави Венцислав Петков, а Игор Кесар вкара 10.

За Черно море Тича Симеон Илиев се отчете с 23. Николай Грозев записа 13, а по 12 имат Милиян Боцка и Цветослав Острев.