"Рилецо" взе бронза
"Рилецо" взе бронза / Добри Атанасов
"Черно море Тича" - "Рилски спортист" 62:94 /18:22, 15:21, 13:32, 16:19/
Рилски спортист взе бронзовите медали в НБЛ, след втори успех над Черно море Тича, този път във Варна, с 94:62. Гостите вкараха 5 тройки от 16 опита, докато домакините реализираха 6 от 27 опита. При борбите Рилски спортист бе хегемон и спечели 44 срещу 26 борби. За победителите Еван Бруинсма завърши срещата с дабъл-дабъл - 27 точки и 10 борби. За успеха на гостите Денислав Вутев добави 24 точки, а капитанът Йордан Бозов - 17 точки. За Черно море Тича Венелин Христов завърши с 12 точки, а Никола Джурич реализира 10.
За домакините срещата започнаха. Стартовата петица на гостите бе Филип Дедийер, Станислав Цонков, Деян Карамфилов, Никола Джурич и Венелин Христов.Златин Георгиев, Еван Бруинсма, Дейвън Шелтън, Дарин Иванов и Йордан Бозов.
В началото на първата четвърт играта бе равностойна и нито един от двата отбора не успяваше да вземе предимство.Гостите на два пъти при 11:7 и 16:12, успяваха да поведат с четири точки, но домакините успяваха да изравнят. След няколко неуспешни атаки на Черно море Тича в края на първата част гостите успяха да спечелят първата четвърт с 22:18. В началото на втората част домакините вкараха 7 срещу 4 точки и намалиха изоставането си до 1 точка. След близо три минути игра Рилски спортист успя да поведе с 5 точки при 30:25. Стрелбата на домакините отново бе слаба и това позволи на Рилски спортист да поведе със 7 точки при 36:31.Гостите спечелиха втората част с 21:15 и на полувремето водеха с 43:33.
Рилски спортист започна ударно третата част и за три минути и половина вкара 13 срещу 2 точки и поведе с 21 точки - 56:35. Гостите не оставиха никакви шансове на Черно море Тича през третата част и я спечелиха категорично с 32:13, с което напрактика решиха изхода от мача и серията. Преди последната четвърт авансът на тима от Самоков бе 29 точки - 75:46. През последната част гостите нямаха проблеми и спечелиха мача с 94:62.