По повод християнския празник Св. Богоявление, който се празнува на 6 януари, във всички християнски храмове в Стара Загора ще бъде отслужена празнична Света литургия.
На Богоявление, Йордановден, от 12.00 ч. в парк „Йордан Капсамунов" /Езерото/, по стародавна традиция старозагорското свещеничество ще извърши празничен водосвет и освещаване на бойните знамена на военни формирования 24 150 и 44 200 - гр. Стара Загора, и 24 620 - с. Свобода. Там отец Емилиян от храма „Св. Николай" ще изпълни ритуала с хвърлянето на Богоявленския кръст.
27-годишният Християн Смолев от Стара Загора извади Богоявленския кръст при традиционния ритуал миналата година. Младият мъж пожела на себе си и всички българи здраве, късмет и успех.
От 10.00 ч. в храма „Св. Св. Козма и Дамян“ на Старозагорските минерални бани ще бъде отслужена тържествена Света литургия по повод Богоявление, Йордановден.
В 12.00 ч. в реката пред минералната баня в центъра на курортното селище отец Йордан Карагеоргиев ще хвърли Богоявленския кръст.
Община Стара Загора организира и общоградско честване на 168-та годишнина от рождението на поета-революционер Христо Ботев. От 11.00 ч., под звуците на военния духов оркестър, ще се състои военен ритуал с поднасяне на венци и цветя пред паметниците на Христо Ботев и Хаджи Димитър в парк „Митрополит Методий Кусев".