Мирела Демирева спечели сребърен медал на Олимпиадата в Рио
Мирела Демирева спечели сребърен медал на Олимпиадата в Рио / Dariknews.bg,архив

Състезателката на Спортен клуб по лека атлетика "Берое" Мирела Демирева донесе олимпийска слава на България!
26-годишната софиянка изравни личния си рекорд в дисциплината с 1.97 метра, осигурявайки си второто място в крайното класиране.

Това е вторият медал за България от Олимпиадата в Рио, след като преди дни състезателката ни в борбата Елица Янкова спечели бронз.

Отличието е първо за страната в олимпийския турнир по лека атлетика за последните 16 години. Мирела Демирева, състезателка на Атлетик София, е европейска вицешампионка в дисциплината през 2016 година. Първа в скока на височина в Рио стана Рут Бейтия от Испания с опит от 1.97 метра.