EVN инвестира над 10 милиона в три области
EVN инвестира над 10 милиона в три области / netinfo

Над 10 милиона лева инвестира EVN в областите Стара Загора, Сливен и Ямбол за ремонти по електроразпределителната мрежа, с цел гарантиране на сигурността на доставките.

Повече от 5 милиона са средствата, заделени за Старозагорско.

"Инвестиционната и ремонтна програма се реализира в тясно сътрудничество със съответните местни и регионални институции", каза Вернер Хенгст, заместник-председател на управителния съвет на „ЕВН България Електроразпределение” АД.

Инвестиционната и ремонтна програма  на EVN Bulgaria за областите Стара Загора, Сливен и Ямбол за 2009 г. е част от цялостната програма на дружеството за Югоизточна България за 2009 г. на стойност 132,2 млн. лева.

Сред приоритетите са намаляване на броя на авариите, подобряване на качеството на предоставяните услуги за клиентите и подобряване на инфраструктурата.