На 9 април 2012 г. (понеделник) във връзка с отстраняване на авария на уличен водопровод на ул. „Локомотив" и бул. „Илиянци" се налага спиране на водоподаването от 9.00 до 21.00 ч. на клиентите на „Софийска вода", живеещи в района между бул. „Илиянци", река Суходолска, ул. „Първа българска армия", ул. „Нешо Бончев", ул. „Планинско цвете", ул. „Снежник", ул. „Каменоделска", ул. „Кожарска", река Владайска, ул. „Воднянка", ул. „Дан Колов", ул. „Жак Дюкло", жп линията.
При продължителност на ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода" ще осигури водоноски на бул. „Илиянци" (пред фирма „Галчев инжинеринг Груп") и на ул. „Железопътна" (до магазин „Била").
Ремонтните дейности ще осигурят по-добро управление на водопроводната мрежа като максимално се ограничат зоните на евентуални бъдещи нарушения на водоснабдяването. Засегнатите от прекъсването на водата, могат да получат повече информация от Телефонния център на „Софийска вода" на телефон 0700 12121.
„Софийска вода" предварително се извинява на своите клиенти за причинените временни неудобства! Интернет сайтът на дружеството (www.sofiyskavoda.bg) дава възможност на клиентите да се абонират за съобщенията за прекъсване на водоподаването. На електронната си поща те могат лично да получават информация за планираните спирания.