С презентации се отбелязва „Седмицата на гората“ в Природен парк „Сините камъни“. Презентация на тема „Защитени видове растения и животни в парка“ бе изнесена пред
ученици от втори клас на на XI СОУ „К. Константинов“ в Сливен. Проявата се проведе в Информационно посетителския център на природния парк до Хайдушка пътека. Учениците с интерес са разгледали изложените растителни и животински видове и са пожелали да посетят интересни местности.
В VIII ОУ „Ю. Гагарин“ пред повече от 60 ученици от 4, 5 и 6 клас се проведе лекция на тема „Да опазим горите и техните обитатели”. Темата бе предварително избрана от участниците, които активно се включиха в разискваните въпроси. Децата изненадаха експертите от парка със специално подготвени макети на растения и животни от отпадъчни материали с посланието „Да опазим горите”!