Инцидент с банков клон разтърси Шумен рано тази сутрин. Малко преди 5:00 часа е взривен входът на банковия клон на УниКредит Булбанк, намиращ се на пешеходната зона на бул. "Славянски" в града.
На мястото ясно си личат следите от взрива, като входната врата на банката е напълно разбита. Районът е отцепен от полицията, в момента се извършва оглед. На местопроизшествието има представители на Окръжна прокуратура-Шумен. Към момента от ръководството на банковия клон отказаха какъвто и да било коментар. Живеещи в близост до входа на банката споделиха, че две минути преди 5:00 часа тази сутрин са чули силен взрив, като прозорците на съседните сгради са се разтресли. Подозрителни лица в района на банката обаче не са забелязани.
В района на банката в отцепената зона се забелязват множество бележки, с които са маркирани осколките от взрива. По непотвърдена информация откраднати пари няма.
Зам. - окръжният прокурор Димитър Димов потвърди, че пред офиса на банката има задействано взривно устройство, като не уточни какво е то и как точно е активирано. По думите му в момента се извършват съответните процесуално-следствени действия във връзка с инцидента.
"Към момента не можем да кажем дали е проникнато вътре, защото сме в началото на процесуалното действие, но вратата е взломена и отворена, след като приключим огледа на вън ще продължим и вътре и тогава ще може да дадем отговор дали е проникнато в помещение или не, този отовор ще дадем след като и служителите на банката влязат и направят съответната проверка", заяви Димов.
„Има данни за взрив, който тази нощ е осъществен с взривно устройство до вратата на банката, в момента се извършват необходимите действия с участието на представители на Специализирана дирекция ДОТИ, ще бъдат иззети и изследвани всички веществени доказателства", каза още зам.-окръжният прокурор на Шумен.