СК "Шуменска крепост"
СК "Шуменска крепост" / netinfo

Бронзов медал от Световният шампионат по муай тай на WFM спечели Пламен Борисов, съобщиха от СК "Шуменска крепост".

Миналогодишния първенец при най-тежките игра полуфинал срещу един от най-опитните бразилски състезатели и загуби по точки, научаваме от БККМТ. Преди този двубой състезателя на СК '' Шуменска крепост '' преодоля представители на Гърция и Узбекистан.

Шуменското участие на Световното по муай тай започна с нокаут

Другият шуменец - Християн Тотев победи състезател от Перу и играе финал с боец от Франция.

Освен златото от 2017 г. и бронза от тази година, Пламен е спечелил сребърен и още веднъж бронз в своите участия на това събитие.

На тазгодишният Мондиал има представители на над 50 държави, научаваме от фейсбук страницата Thai Battle - Thai Boxing. Голямото присъствие на състезатели се дължи и на факта ще първенството е част от големи празници на бойните изкуства в Тайланд - 3rd International Thai Martial Arts Games.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари