Шумен отново посрещна кикбоксьори от цялата страна в кръг от Държавния шампионат по кик бокс. / dariknews.bg

16 медала завоюваха състезателите на СК „Шуменска крепост“ на държавното първенство по кик бокс, което се проведе този уикенд в Шумен.

След два дни битки и изиграни общо 128 мача на ринг бойците донесоха 8 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала в двата стила лоу кик и кик лайт. А със записани 17 победи , завоювани 5 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала СК " Шуменска крепост " спечели приза отбор на турнира в стил лоу кик.

кик бокс

Първият шампион за СК '' Шуменска крепост '' е Георги Атанасов, който спечели категория до 63,5 на татами при юноши младша преодолявайки съперници от '' Го До '' Петрич, ''Патриот '' Дупница и ''Легия '' Варна. С бронз се окичи до 52 кг. Злати Радославов, победил опоненти от '' Файт '' Севлиево и ''Будокай '' Раднево, преди да отстъпи на 1/2 финал от ''Легия '' Варна. Същият цвят на медала спечели и Сузан Джемил при девойки младша до 46 кг.

Снимки от първия ден на турнира - ТУК

Иван Иванов спечели златото при мъжете в кат. до 86 кг като надви победа над Сабри Лютфи от „Аякс“ Бургас. Първенец при мъжете стана и Радослав Дянков в кат. до 67 кг.

Димитър Стоянов пък е шампион при юноши старша възраст в кат. до 60 кг. В кат. до 91 пръв стана Станислав Пенев.
Със златото се окичиха и Виктор Иванов в кат. до 54 кг, и Петър Ангелов в кат. 63,5 кг.

dariknews.bg

Сребърни отличия в стил лоу кик спечелиха Веселин Тодоров при мъже кат. +91 кг и Калоян Манов при юноши старша възраст в кат. до 75 кг.
С бронз в същия стил се окичиха Евгени Ангелов при юноши младша до 70 кг, Слав Нанов при юноши старша възраст до 67 кг и Сава Карастоянов при мъже до 81 кг.

Първи медали за шуменци от държавното по кик бокс

Първенец в стил кик лайт със злато стана Атанас Стоянов в кат. до 94 кг.

Стефан Маринов при мъже в кат. до 79 кг в стил кик лайт спечели сребърен медал.

Представители на новопозарския клуб „Авитохол“ взеха два медала. Али Алиев е първенец в кат. до 81 кг в стил лоу кик при юноши старша възраст, а Иван Николов е бронзов медалист при  юноши младша възраст в стил  киклайт в кат. до 74 кг.