Два медала спечелиха служители на МВР от Търговище
Два медала спечелиха служители на МВР от Търговище / netinfo

Търговищки състезатели се завърнаха с два медала от репубиканско първенство по ориентиране за служители на МВР. То е 40-то по ред и се проведе в района на х. “Здравец” в близост до гр. Пловдив.Участниците се състезаваха в дисциплините: “Щафета”, “Приложно ориентиране със стрелба с малокалибрен пистолет” и “Класическо ориентиране”, разделени в три възрастови групи: 21 години, 35 години и 45 години. В последния състезателен ден се проведе и Първото републиканско първенство по крос за служители на МВР.

Отборът на Областна дирекция на МВР-Търговище зае 6-то място в комплексното класиране от участвали 17 отбора. Най-впечатляващо бе представянето в класическата дистанция, където във възрастовата група жени 35 год. Елисавета Йорданова спечели първо място и златен медал. В същата дисциплина и в същата възрастова група при мъжете Петър Тодоров/служител на РПУ-Търговище/ е втори със сребърен медал./Класическата дистанция включва пробег при жените между 4 и 4,5 км, а при мъжете – между 6 и 7 км.

Победител в комплексното класиране е отборът на Главна дирекция “Гранична полиция”.