Регионален печат във вторник
Регионален печат във вторник / netinfo

Адвокат Груйкин  обвини прокурор в неграмотност. Това е водещото заглавие на вестник „Утро”. Сигнализират Борис Велчев за работата на Вили Димитров от Районната прокуратура в Русе. Д-р Тодоров бе обвинен в хулиганство и нахално поведение, след като не бе допуснат до среща с министъра на здравеопазването  Анна-Мария Борисова  на 2 юли тази година и му бе нанесен побой от служител на РЦЗ . Явно  на прокурора Димитров му е разпоредено да повдигне обвинение, а на полицаите да изготвят справка за доктора, което си е чиста репресия. Теодора Зхариева  от Центъра за защита правата на пациентите не спести шеговитото определение за поведението на министърката, че „Анна и Мария не могат да се разберат какво иска Борисова”. Не може цялата нация да страда заради тежката критическа възраст на един единствен човек, категорична бе Захариева.

360 лева начална наемна цена за къщичка на Коледния базар. Пускат търгове за отдаване под наем на преместваеми  обекти за 5 години.Периодът, през който  търговците ще могат да предлагат празничната си стока, е точно един месец-от 10 декември до 10 януари 2011 година.

10 фирми кандидати да зареждат с храни социалните заведения. Най-ниската цена и дългият срок за разсрочено плащане ще определят победителите.

От страницата „Общество” може да прочетете  интервю с Иван Костов, който казва : „ В здравеопазването се иска смелост не от Борисова, а от Борисов”. Това, което се случва като следствие от управлението на ГЕРБ, е силна консолидация на партиите в дясно, казва лидерът на ДСБ.

С визитата на Иван Костов в Русе е свързана водещата тема на вестник “Бряг”. Заглавието е цитат на думите на Костов: “ГЕРБ не се справя, правим десен борд”.  Всички в “Синята коалиция” са с опит в реформите и в този смисъл формирането на десен реформаторски борд е естествено за нас, каза пред русенските медии лидерът на ДСБ. На изборите ще се явил отделно като реформаторска алтернатива на управляващите, заявява още той.

Теодора Захариева в Русе: “Всеки ден ми се обаждат: помогни ми да ме прегледат!”. Заради хаоса в здравната система, използваме лични контакти, за да досадим на лекарите и да можем да спасим поне няколко човешки живота. Това заяви председателят на Центъра за защита правата в здравеопазването. Теодора Захариева е първата българка, която осъди министерството на здравеопазването, защото не й осигурило медикаменти за лечение на рак.

Русенските превозвачи планират протестен поход към ГКПП-тата, заради стачката в Гърция, е друга тема от страниците на “Бряг”. В открито писмо до властта те изразяват притесненията си от зачестилите протестни действия на южните ни съседи, които заплашват сигурността и живота на нашите шофьори.