За пръв път "Лудогорец" спечели "VIVACOMCUP"
За пръв път "Лудогорец" спечели "VIVACOMCUP" / Областна администрация-Разград
За пръв път в тригодишната история на международния турнир за деца VIVACOMCUP бе спечелен от домакините от "Лудогорец". В първите две издания победители бяха сръбски отбори.

След като завършиха на първо място в своята група А с пълен актив от точки, момчетата на Емил Георгиев победиха в директния мач за първото място победителя в група Б Динамо (Тбилиси) с 2:0. В герой се превърна централният нападател Петър Кирев, който реализира и двете попадения - съобщава клубният сайт.

Първата част предложи оспорвана игра с много единоборства, в която по-едрите и здрави играчи на Динамо бяха по-активният тим на терена. В тези минути се открои добрата игра на вратаря на "орлите" Умут Хакиф. В 17-та минута той с невероятен рефлекс предотврати сигурен гол след удар от няколко метра.  Седем минути по-късно Хакиф отново се справи с опасен шут на гостите, отправен от чиста позиция. "Орлите" търсеха своя шанс на контраатака и след добре организирана такава Петър Кирев технично преодоля прекия си пазач в наказателното поле и стреля, но в ударът нямаше достатъчно сила и вратарят на гостите се справи.

През втората част разградчани отново приеха играта в своята половина и контраатакуваха на скорост при всяка възможност. Гостите продължиха да имат териториален превес, но той не доведе до сериозни опасности пред Омут Хакиф. В 55-та минута Стивън Вълчев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина край гредата. Четири минути по-късно "орлите" изпълниха пряк свободен удар. Играч в зелено отклони топката с глава и до нея първи стигна Петър Кирев, който я прати в мрежата за 1:0. Още в следващата минута слисаните грузинци получиха втори гол. След бърза контраатака, Стивън Вълчев намери Кирев, който финтира защитник и вкара за крайното 2:0.
"Тежък мач срещу силен съперник. Момчетата обаче играха мъжки, с отлична тактическа дисциплина, търпение и интелигенти решения в най-важните моменти. Поздравявам ги за успеха, защото го заслужиха" - коментира след последния съдийски сигнал щастливият старши треньор Емил Георгиев.

Срещу Динамо Тбилиси Лудогорец U14 игра в състав: Умут Хакиф, Георги Караиванов, Александър Георгиев, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Владислав Мутафов, Никола Георгиев, Васил Тошев, Стивън Вълчев, Петър Кирев (Симеон Чолаков, Костадин Стоянов, Симеон Тодоров, Емил Панов, Божидар Митев, Ивайло Димитров, Дакарай Трой, Ивайло Чиплаков, Костадин Белалиев).

Купата на шампионите връчи представител на спонсора на турнира „Vivacom“, Областният управител Гюнай Хюсмен връчи купата за второ място на капитана на „Динамо“-Тбилиси, купата за третото място на отбора на „Войводина“-Нови сад връчи изпълнителният директор на ПФК“Лудогорец 1945“ Ангел Петричев. За най-добър вратар на турнира бе обявен Умут Хакиф от „Лудогорец“, най-добър защитник – Георги Караиванов от „Лудогорец“, най-добър защитник – Лазар Йованович от „Войводина“-Нови сад, най-добър нападател – Георги Парцавания от „Динамо“-Тбилиси, наградата за феърплей получи отборът на „Черноморец“-Одеса.