"Лудогорец" изпусна "Левски"
"Лудогорец" изпусна "Левски" / Радка Минчева
Лудогорец пропусна да победи Левски в дербито на XXXIV кръг на Първа лига - съобщава клубният сайт. Мачът завърши при резултат 1:1. Шампионите остават еднолично на върха два кръга преди края на първенството.
През първото полувреме голови положения пред двамата вратари нямаше. "Орлите" владееха топката повече, докато противникът разчиташе на контри. Адриан Попа на два пъти можеше да създаде опасност от пряк свободен удар за Николай Михайлов, но румънецът нямаше ден.
В началото на втората част Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Диян Иванов спря с ръка удар на Кешерю към опразнената врата и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка и изгони Иванов. Зад топката застана Козмин Моци, който с удар в десния ъгъл откри. В следващите минути шампионите на два пъти имаха възможност да създадат сериозна опасност пред Михайлов, но липсваше завършващият удар. В 69-ата минута Драгош Григоре бе изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Станислав Иванов. Само две минути по-късно реферът Йорданов подари фаул за Левски пред наказателното поле, въпреки че Горалски отне чисто топката. От прекия свободен удар Живко Миланов изравни, изпращайки неспасяемо топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Пламен Илиев. Пет минути преди последния края Йорданов остави Лудогорец с девет човека. Анисе получи втори жълт и червен картон след единоборство със Станислав Иванов.
Дори с двама човека по-малко Лудогорец опита всичко, за да стигне до втори гол, но това не се случи.