Над 200 артисти от 23 държави ще вземат участие във фестивала One Design Week, който започва тази вечер в Пловдив.
Пловдивчани и гостите на града ще могат да видят 34 изложби, творчески работилници за деца и възрастни, музикални партита и филмови прожекции на 30 различни дизайн локации и обекти. Богатата програма включва и международен форум, на който лекции ще четат световно известни имена в областта на дизайна, както и два международни проекта, свързани с цялостната промяна и визия на квартал Капана.
Тазгодишното издание на One Design Week предлага и специална детска програма. Тя включва различни работилници, в които деца ще могат сами да изработят свое колело или модерни за епохата на Българското средновековие аксесоари.
В рамките на три дни ученици от пловдивската Национална гимназия за сценични и екранни изкуства ще заредят с въображението си творческата работилница „Редизайн с велосипедни части“.
Заради трагедията във Варна, откриването на One Design Week, няма да бъде на Бунарджика, както беше предварително обявено, а в Лаундж зоната на фестивала на улица Константин Стоилов 30. Отпада и концертът на канадския музикант Дан Бодан.
Входът за всички събития на тазгодишното издание на фестивала ще бъде напълно безплатен.